Wypadek na ul. Frenzla w Bytomiu - poszukują świadków
Bytom: policja poszukuje świadków w wypadku na ul. Frenzla; potrącony 13-letni chłopiec, sprawca odjechał.
Policja z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu zwraca się z apelem do mieszkańców oraz kierowców, którzy we wtorek, 23 czerwca br., około godziny 19:30 poruszali się w rejonie ulicy Frenzla, o przekazanie informacji. Poszukiwani są świadkowie wypadku drogowego, w którym ucierpiał 13-letni chłopiec. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek, 23 czerwca br., około godziny 19:30 na wysokości posesji nr 17 przy ulicy Frenzla w Bytomiu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 13-letni chłopiec przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych w sposób prawidłowy. Kiedy znajdował się na przejściu, nadjechał samochód o ciemnym kolorze – najprawdopodobniej czarny – którego kierowca potrącił nastolatka. Kierowca pojazdu odjechał z miejsca wypadku, nie zatrzymał się, aby udzielić rannemu dziecku niezbędnej pomocy. Poszkodowany 13-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany przez zespół ratownictwa do szpitala.
Bytomscy funkcjonariusze prowadzą intensywne czynności mające na celu ustalenie tożsamości kierującego oraz dokładnego modelu i numerów rejestracyjnych pojazdu. Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia, przejeżdżały w pobliżu ulicy Frenzla 17 w tym czasie i posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawcy, proszone są o pilny kontakt. Szczególnie cenny może okazać się zapis z kamer samochodowych (wideorejestratorów) kierowców, którzy poruszali się tamtą trasą w okolicach godziny 19:30.
Informacje można przekazywać osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu, telefonicznie pod numerem alarmowym 112 lub bezpośrednio do oficera dyżurnego pod numerem telefonu 47 853 32 55. Policja gwarantuje anonimowość.
Źródło: policja.gov.pl