W Bytomiu motocyklista przekroczył prędkość 102 km/h na Wrocławskiej
W Bytomiu motocyklista jechał 102 km/h w strefie 50; mandat 1500 zł i 3 miesiące bez prawa jazdy.
Funkcjonariusze z bytomskiej grupy SPEED zatrzymali wczoraj motocyklistę, który nie zastosował się do obowiązujących przepisów. Kierujący na ulicy Wrocławskiej jechał 102 km/h w strefie ograniczonej do 50 km/h. Za to nieodpowiedzialne zachowanie otrzymał mandat w wysokości 1500 zł oraz utracił prawo jazdy na trzy miesiące.
Patrol SPEED monitorował ruch na bytomskich ulicach. Około godziny 15:00 na ulicy Wrocławskiej policyjny miernik wykazał 102 km/h, co przekracza dopuszczalny limit dwukrotnie. 36-letni mieszkaniec Bytomia zakończył jazdę decyzją o zatrzymaniu prawa jazdy na 3 miesiące i mandatem 1500 zł.
Motocykliści są grupą niechronionych uczestników ruchu drogowego. W odróżnieniu od kierowców samochodów nie chroni ich karoseria, żadne zderzarki ani poduszki powietrzne. W razie zderzenia nawet przy niższych prędkościach konsekwencje mogą być tragiczne.
Nadmierna prędkość i brawura nadal stanowią główne przyczyny poważnych wypadków. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, lecz także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu.
Źródło: policja.gov.pl