Akcja policji na drogach przeciwko niechronionym uczestnikom ruchu – 35 wykroczeń kierowców, 7 pieszych
Policyjna akcja na drogach: 35 wykroczeń kierowców i 7 pieszych; najwięcej przypadków to przekroczenie prędkości w rejonie przejścia
Mundurowi wczoraj przeprowadzili działania na terenie całego województwa, mające na celu podniesienie bezpieczeństwa szczególnej grupy użytkowników dróg – niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są najbardziej narażeni na odniesienie poważnych obrażeń w zdarzeniach drogowych. Bytomscy policjanci odnotowali 35 wykroczeń kierowców, a policjanci zwracali uwagę także na pieszych, stwierdzając 7 wykroczeń.
W trakcie działań drogówki nacisk położono na ochronę niechronionych uczestników ruchu drogowego. Głównym celem było podniesienie bezpieczeństwa wśród tej grupy, która w zdarzeniu drogowym jest najbardziej narażona na poważne obrażenia. Mundurowi zwracali uwagę na kierujących, którzy nie przestrzegali przepisów – zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na przejściu, wyprzedzanie przed przejściem, czy omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa – to główne wykroczenia kierowców, stwarzające największe ryzyko potrącenia.
W trakcie działań policjanci odnotowali 35 wykroczeń popełnionych przez kierujących i 7 przez pieszych. Najczęstszym przewinieniem kierowców było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych – 32 zdarzenia, a wśród pieszych przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym – 6 takich przypadków.
Pamiętajmy, że kultura i wzajemny szacunek na drodze oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego prowadzi do bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.
Źródło: policja.gov.pl