Cleo, Afromental i C-Bool rozgrzali Plac Sobieskiego. Tak wyglądała sobota na Święcie Bytomia 2026
Plac Sobieskiego wypełnił się muzyką, tłumem i charakterystycznym festynowym rytmem, który raz w roku przejmuje centrum miasta. W sobotę Bytomianie oraz goście rozpoczęli wspólne świętowanie podczas pierwszego dnia Święta Bytomia 2026. Na scenie pojawili się Cleo, Afromental i C-Bool, a program otworzył mocny lokalny akcent – laureaci miejskiego przeglądu.
Lokalny start: Trip2 po Bytom Live Music 2026
Sobotnie granie ruszyło od występu formacji wyłonionej w Przeglądzie Zespołów Muzycznych Bytom Live Music 2026. Publiczność jako pierwsza usłyszała Trip2 – śląski kolektyw hiphopowy, w którym działają raperzy, didżeje, tancerze i graficiarze. To właśnie ten zestaw energii i ulicznego brzmienia miał otworzyć wieczór i nadać ton dalszej części wydarzeń.
Po 17:00 Cleo poderwała tłum do zabawy
Chwilę po 17:00 scenę przejęła Cleo – artystka rozpoznawalna w całym kraju m.in. dzięki utworowi „My Słowianie”. Jej koncert szybko zamienił Plac Sobieskiego w jeden wielki parkiet, a muzyczny rozruch okazał się idealnym wstępem do rockowo-rapowej odsłony wieczoru.
Afromental i powitanie delegacji miast partnerskich
Po występie Cleo przyszła pora na Afromental – zespół z Olsztyna, który od ponad 20 lat gra na styku rocka, rapcore’u i hip-hopu. Koncert zapowiedział gospodarz wydarzenia, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Zanim muzycy pojawili się na scenie, prezydent zaprosił do wspólnego powitania delegacje z miast partnerskich Recklinghausen i Vsetina, które z okazji Święta Bytomia gościły w naszym mieście.
Święto Bytomia to moment, w którym spotykamy się wszyscy – mieszkańcy i goście – a obecność delegacji z Recklinghausen i Vsetina podkreśla, że Bytom pamięta o partnerstwach i współpracy.
Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia
Klubowy finał do 22:00
Gwiazdą sobotniej części programu był C-Bool. Jego klubowe brzmienia porwały tłum, a set utrzymał tempo wydarzenia aż do 22:00. Zakończenie pierwszego dnia miało wyraźnie taneczny charakter – dokładnie taki, jakiego można się spodziewać po artyście kojarzonym z muzyką elektroniczną i koncertami nastawionymi na kontakt z publicznością.
Niedziela: program dla dzieci i trzy duże nazwiska
To jednak nie koniec świętowania. W niedzielę zaplanowano drugi dzień wydarzenia – z wyraźnym otwarciem skierowanym do najmłodszych. Świętowanie rozpocznie się od programu artystycznego dla dzieci przygotowanego przez Centrum uśmiechu. Następnie na scenie wystąpią Roxie Węgiel i Zenon Martyniuk, a wieczór ma zwieńczyć Thomas Anders from Modern Talking & Band. Start zaplanowano na 17:10, ponownie na Placu Sobieskiego.
- Sobota: Trip2 (laureat Bytom Live Music 2026), Cleo, Afromental, C-Bool (do 22:00)
- Niedziela: program dla dzieci (Centrum uśmiechu), Roxie Węgiel, Zenon Martyniuk
- Gwiazdą niedzielnego wieczoru: Thomas Anders from Modern Talking & Band (start dnia o 17:10)
Partnerzy i sponsor wydarzenia
Organizacja Święta Bytomia jest możliwa dzięki sponsorom i partnerom, którzy współfinansują wydarzenie. Partnerami Święta Bytomia są: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. z siedzibą w Bytomiu, Kopalnia Zielonej Energii, Bytomskie Wodociągi Sp. z o.o., Fortum Silesia SA, MZDiM, OSiR, Bytomski Zakład Usług Komunalnych i Miejska Biblioteka Publiczna. Sponsorem jest: Osiedle Bolko Bytom.
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!